Tunnel and subway ventilation solutions

راهکار های تهویه تونل و مترو

فن های تونلی و جت فن‌های شرکت رسام تجارت هواران با تأمین هوای تازه در تونل‌های درحال ساخت عملکرد خود را در هنگام ساخت تونل نشان می دهند و پس از ساخت، سیستم تهویه ما کیفیت هوا را در داخل تونل ها کنترل می کند و در صورت آتش سوزی، گازهای دودزا و گرما را مسیرهای فرار از دور نگه می دارد.

سیستم تأمین کننده

ما طیف گسترده ای از محصولات را تامین می کنیم تا بسته مناسبی برای راه حل های تهویه به شما ارائه دهیم. نمونه کارهای ما شامل فن‌های آکسیال برگشت پذیر و جت فن های تونلی با کلاس F250، F300 و F400 برند DLK Ventilatoren کشور آلمان، صدا خفه کن ، دمپر تونل ، اینورتر ، کانال داکتینگ و انعطاف پذیر ( نسخه ATEX در صورت نیاز)، دمپر آتش و سیستم فشار برای مسیرهای فرار است. همچنین تمام محصولات ما دارای گواهینامه صحت عملکرد از مراجع و آزمایشگاه های معتبری همچون TUV، BSI، APPLUS و ... می باشند.

سرویس

ما در رسام تجارت هواران به انتخاب محصولات با کیفیت خود افتخار می کنیم. علاوه بر تست های آزمایشگاهی مقدماتی و راه اندازی در محل ، خدمات ما شامل تجزیه و تحلیل CFD و نظارت بر سیستم تهویه در حین کار است.

تهویه مترو و خطوط ریلی

حمل و نقل زیرزمینی و سیستم های ریلی روز به روز بیشتر می شوند زیرا امکان حمل و نقل سریع تعداد زیادی از مسافران و بارها را فراهم می کنند. شبکه قطارهای سریع السیر و همچنین خطوط ریلی استاندارد به منظور کاهش تأثیرات زیست محیطی عموما به تونل های زیرزمینی منتقل می شوند.

هر دو این کاربری ها به تهویه نیازمند اند. در متروها هجوم تعداد زیادی از مردم و تردد قطارها باعث کاهش اکسیژن و افزایش گرما و آلاینده ها می شود. از این رو تهویه مکانیکی مناسب برای دستیابی به تبادل هوای لازم و فراهم کردن شرایط راحت به مسافران سیستم های قطار زیرزمینی مورد نیاز است. سیستم های تهویه هدف دوم و حتی مهم تری نیز دارند و آن تضمین ایمنی در موارد اضطراری آتش سوزی می باشد. به منظور ایجاد یک محیط ایمن برای فرار، استفاده از تهویه مکانیکی هم در تونل ها و هم در ایستگاه ها ضروری می باشد زیرا در این شرایط، کنترل انتشار دود و ایجاد مناطق امن و محیط شفاف برای مسافران و نیروهای خدمات بسیار مهم است.

مناطق ایمنی

برای تونل های جاده ای، مترو و قطار که مناطق ایمن پیش بینی شده است، رسام تجارت هواران می تواند یک بسته کامل محصول را ارائه دهد تا نیازها را برآورده کند. مناطق امن اغلب تحت فشار بوده و می توان از فن های مناسب ، دیفیوزر ، دمپرهای فشار مازاد و دمپرهای آتش برای ایجاد فشار مثبت مورد نیاز ، به طور معمول بین 30 تا 80 پاسکال استفاده کرد.

در شرایط کارکرد عادی تقریباً تمام انرژی الکتریکی مصرف شده به گرما تبدیل می شود که این گرما با ترکیبی از تهویه طبیعی و مکانیکی تخلیه می شود. همچنین اثر پیستونی قطارها ممکن است برای تهویه کافی باشد و حتی در صورت عدم کارکرد قطار ، تهویه طبیعی ممکن است شرایط را در این وضعیت حفظ کند. با این وجود ، وقتی سیستم متراکم می شود و قطارها در فواصل کوتاه از یکدیگر در حال حرکت هستند یا در صورت بروز حادثه ، تهویه اجباری ضروری می شود.

مقدار گرمای تولید شده توسط قطارهای سریع السیر، بزرگترین عامل در تعیین جریان جرمی هوای مورد نیاز برای حفظ دمای پایدار است. با این حال خطر آتش سوزی نیز باید در نظر گرفته شود.

تهویه طولی در امتداد تونل با استفاده از فن برگشت پذیر معمول است. برای یک سیستم بسته و محصور، از فن های بزرگ متصل به محیط بیرون در یک پیکربندی فشار کششی استفاده می شود. اگر سیستم محصور نباشد می توان از جت فن برای القای جریان هوای مورد نیاز در امتداد تونل به فضای بیرون استفاده کرد.

بسته به موقعیت آتش سوزی در قطار یا تونل ، دود در مطلوب ترین جهت هدایت می شود. مدت زمان عملکرد فن ها 2 ساعت و تا دمای 400 درجه سانتی گراد است. حرکت هوا در ایستگاه ها نیز تا حد ممکن از عمل تهویه طبیعی پیروی می کند. برای کنترل دود ، از فن های ساپلای و اگزاست استفاده می شود. همچنین اگر از سیستم طولی استفاده شود، سیستم برگشت پذیر باید بکار گرفته شود.

Ventilation of Road Tunnels
تهویه تونل های جاده ای

در تونل های جاده ای برای کاهش میزان انتشار آلاینده ها از وسایل نقلیه - مانند مونوکسیدکربن (CO) ، اکسیدهای نیتروژن (NOx) و دوده (ذرات ریز) – و استقرار هوای قابل قبول برای کاربران ، به تهویه نیاز است.
از آن رو که کنترل اثرات آتش سوزی در تونل ها مهم است، سیستم تهویه نیاز به طراحی و محاسبات صحیح دارد تا سرعت و جهت کافی برای کنترل انتشار دود و گرما را در حین آتش سوزی فراهم کند.
سیستم های تهویه بسته به عناصر کلیدی مختلف مانند: طول ، جهت ترافیک ، شیب ، سرعت جریان ، اندازه آتش و سناریو و غیره می توانند پیکربندی شوند.
شرکت هواران با همکاری با برند DLK آلمان، تخصص فنی را برای طراحی سیستم های تهویه فراهم می کند و از نصب ، راه اندازی و بهره برداری از سیستم های تحویل شده پشتیبانی می کند.

سیستم های تهویه تونل های جاده ای اغلب توسط اینورتر کنترل می شوند و از دیتکتورها یا آشکارسازهای مونوکسیدکربن و اکسید نیتروژن برای اطمینان از تهویه مناسب تونل در تمام شرایط ترافیکی استفاده می کنند.

در صورت آتش سوزی ، همین سیستم باید بتواند به عنوان سیستم تخلیه دود عمل کند و به افراد داخل تونل اجازه تخلیه دهد و شرایط ورود خدمات اضطراری برای رسیدن به منبع آتش و مقابله با آن را فراهم می دهد.

ما می توانیم
خدمات طراحی سیستم و محصولات متناسب را
: برای موارد زیر فراهم نماییم
  • تهویه عرضی تونل
  • تهویه نیمه عرضی تونل
  • تهویه طولی

هر یک از سیستم های تهویه تونل از جت فن های تونل ، فن های محوری بزرگ یا ترکیبی از این دو برای تأمین، تهویه و کنترل آلودگی و تهویه دود در صورت آتش سوزی تونل استفاده می کنند.

از تهویه طولی در صورتی استفاده می شود که کمترین هزینه نصب و راه اندازی مد نظر باشد. متداول ترین روش، استفاده از جت فن است که در آن سرعت تخلیه نسبتاً زیاد باعث جریان هوا از طریق تونل می شود. در این حالت جت ها انرژی را به جریان هوای تونل منتقل می کنند و باعث افزایش فشار استاتیکی می شوند که مانند هر سیستم دیگری باعث جریان هوا می شود.

فن های آکسیال بزرگ برای سیستم های عرضی و نیمه عرضی استفاده می شوند که هوا از طریق مجاری مشخص تأمین یا استخراج می شود. در این سیستم به طور معمول از چندین فن به طور موازی استفاده می شود تا حجم جریان را فراهم کند. غالباً فن ها با VFD كنترل می شوند تا مراحل اضافی در تهویه، هزینه عملیاتی كمتر در مقادیر كم جریان و سطح سر و صدای كم برای كار شبانه فراهم شود. معمولا تمام فن ها برگشت پذیر هستند تا به صورت ساپلای نیز بتوانند بکار گرفته شوند. برای پاکسازی دود از یک سمت آتش ، ممکن است از فن های برگشت پذیر همراه با سیستم کانال برای ایجاد جریان طولی در امتداد تونل استفاده شود.

همچنین ممکن است مواردی وجود داشته باشد که یک سیستم طولی با استفاده از جت فن علاوه بر یک سیستم عرضی توجیه داشته باشد زیرا هزینه کار با این سیستم تهویه پایین بسیار کمتر است. برای جلوگیری از آلودگی در دهانه های تونل ، ممکن است از فن های بزرگ برای گرفتن جریان هوای تونل و تخلیه آن در سطح بالا استفاده شود.

همچنین با افزایش وسایل نقلیه الکتریکی و افزایش میزان حمل و نقل بار (بارهای قابل اشتعال) ، باید به نیاز طولانی مدت تهویه آتش در تونل توجه ویژه ای داشت.