مقالات

Articles

فن کویل ها یا فن‌کوئل‌ها دستگاه‌هایی هستند که جهت تامین تهویه مطبوع در محیط ‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌ گیرند. فن کویل‌ های دارای ۲ بخش اصلی فن و مبدل حرارتی می‌ باشند. این دستگاه‌ ها در زمره ساده‌ ترین و ازجمله پرکاربردترین دستگاه ‌های تهویه مطبوع در انواع محیط‌ های مختلف از جمله مسکونی، صنعتی، تجاری و... هسنتد.

فن کویل یک سیستم سرمایشی و گرمایشی برای ساختمان است. مکانیزم آن از فن و کویل تشکیل شده که آب گرم در زمستان و آب سرد در تابستان در کویل های مسی و یا آلومینیومی آن جریان دارد.

چیلر ها دارای فرایند های حیاتی هستند بنابراین باید هنگام خرید این دستگاه ها به نکات ریز و درشتی توجه کنید تا بتوانید چیلر مد نظر خود را خریداری کنید،

هواساز ها معمولا به دستگاه های تهویه هوای مطبوع در محیط و متراژ بالا گفته می شود و نکاتی چون حجم محیط از جمله عوامل موثر در تصمیم گیری شما برای خرید این دستگاه است.

برای مدیریت دود در پارکینگ های بزرگ و همچنین ساختمان های صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد، این پرده ها که در سقف به صورت مخفی  تعبیه شده اند، در مواقع لازم تا ارتفاع یک متر الی یک متر و ده سانتی متر (بستگی به نوع طراحی دارد) پایین آمده

پس از اتش سوزی در پارکینگ های عمومی سیستم های تخلیه دود و هوای پارکینگ می توانند با توجه به دو فلسفه وارد عمل شوند

جت فن نوعی از فن است که به کمک آن هوای تازه تزریق شده به داخل پارکنیگ به صورت کامل به تمامی نقاط و زوایای پارکینگ رسیده و جریانی هارمونیک را به وجود می آورد تا در نهایت هوای آلوده به منواکسید کربن به وسیله فن های تخلیه دود که به نام فن های تخلیه نامیده می شوند به خارج از پارکینگ هدایت و تخلیه شود.

مبدل های حرارتی (heat exchanger) جز تجهیزاتی است که برای انتقال حرارت بهینه از یک محیط به محیط دیگر به کار می‌رود. مبدل‌های حرارتی، گرما را بین دو یا چند جریان سیال که درون یک دستگاه جریان دارند منتقل می‌کنند.