راهنمای سیستم تهویه پارکینگ: مزایا و معایب، استفاده از طراحی پیشرفته و قوانین مدیریت دود

گاهی برای کنترل آلاینده‌های خودروها (Day to Day Ventilation)، پاکسازی یا تخلیه دود (Smoke Clearance) و یا کنترل کامل دود (Smoke Control)، تقریباً هر پارکینگی نیاز به تهویه دارد. درک اینکه چرا – و یا اینکه سیستم تخلیه دود پارکینگ چه نتایجی دارد – برای طراحی و تعیین سیستم مناسب برای تهویه هر پارکینگ کلیدی است.


یک چالش کلیدی در طراحی پارکینگ‌ها - چه پارک‌های سطحی روباز، چه پارک‌های سرپوشیده‌تر روی زمین یا پارک‌های زیرزمینی - اطمینان از تهویه کافی برای حفظ کیفیت هوای قابل‌قبول به صورت روزانه است. و همچنین ارائه سیستمی که در صورت آتش سوزی دود را کنترل و پاکسازی کند.


با قوانین بی‌شماری در سراسر جهان، و تنوع عظیمی از هندسه‌های متفاوت پارکینگ‌ها، درک مسائل مربوط به تهویه پارکینگ‌ها کلید اصلی ارائه بهترین راه‌حل‌ها برای هر مورد است.


در این سری از مطالب با عنوان «راهنمای سیستم تهویه پارکینگ»، شما را با مسائل مرتبط با این موضوع آشنا می‌کنیم، به تفصیل به مزایا و معایب انواع مختلف تهویه پارکینگ می‌پردازیم، و مزایای استفاده از طراحی پیشرفته، از جمله استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی  (CFD) را عنوان می‌کنیم.


مقاله پیشنهادی : اجزاء تشکیل دهنده سیستم تخلیه دود پارکینگ با استفاده از جت فن


چرا پارکینگ ها به تهویه نیاز دارند؟


چرا پارکینگ ها به تهویه نیاز دارند؟


پارکینگ انواع مختلفی دارد و هر کدام نیازهای تهویه مخصوص به خود را دارند.


به عنوان مثال، یک پارکینگ در سطح زمین، که معمولاً دارای طرف‌های باز است، به تهویه مکانیکی کمتری نیاز دارد، زیرا عموماً در معرض تهویه طبیعی (Natural Ventilation) هستند.


پارکینگ‌های زیرزمینی به تهویه مکانیکی، متشکل از فن‌های تخلیه (Extract Fan)، جت فن‌ها (Jet Fan) یا فن‌های هوای تازه (Supply Fan)، میباشد که به صورت یک سیستم با یکدیگر کار می‌کنند.


محل‌های بارگیری و پارکینگ‌های خدماتی ممکن است به دلیل طراحی (معمولاً ارتفاعات بلند سقف و مساحت کم) و نوع وسایل نقلیه استفاده‌کننده از آن‌ها - اغلب وسایل نقلیه سنگین با موتور دیزلی – به سیستم تهویه با طراحی خاص و با قدرت بیشتر احتیاج داشته باشند.


برخی از پارکینگ‌های زیرزمینی به شکل تونل‌های پیچیده هستند، اما اغلب این پارکینگ‌های تونل شکل یا خیلی کوتاه هستند یا اتصالات و خم‌های زیادی دارند که برای آن‌ها تئوری‌های تونل قابل استفاده نیستند. بنابراین ترکیبی از فلسفه های طراحی پارکینگ و الزامات خاص تونل ممکن است هنگام طراحی سیستم مورد نیاز باشد.


آشنایی با قوانین سیستم‌های مدیریت دود در سراسر جهان


هیچ استاندارد واحدی برای طراحی سیستم‌های تهویه پارکینگ وجود ندارد بتواند تمام نیازها در سراسر جهان را پاسخگو باشد. این ممکن است صرفاً نتیجه قوانین خاص هر کشور، یا ممکن است شرایط خاص در هر کشور را نیز در نظر بگیرد، مانند ا شرایط آب و هوایی ویژه. به عنوان مثال، در کشورهای اسکاندیناوی، شرایط زمستانی بسیار سرد ممکن است بر طراحی سیستم تأثیر بگذارد.


این استانداردها می توانند اساساً متفاوت باشند. به طور مثال نرخ تخلیه هوا با توجه به قوانین هرکشور میتواند متفاوت باشد. مقررات بسیاری از کشورها بر اساس حجم یا مساحت کلی پارکینگ، تعداد جای پارک خودرو، یا حتی فقط مساحت کف بوده که ماحصل آن تفاوت طراحی و یا محاسبه نرخ هوای مورد نیاز و تخلیه است.


در ایالات متحده، مقررات ASHRAE ایجاب می کند که میزان تهویه بر اساس میزان آلودگی تولید شده توسط وسایل نقلیه در حال حرکت در داخل پارکینگ محاسبه شود.


در طول یک آتش سوزی واقعی، اکثر مقررات مستلزم نرخ استخراج دود اضطراری است که بر اساس تعداد خاصی از تعویض هوا (Air Change) در ساعت باشد.


با این حال، طراحی مبتنی بر میزان میدان دید آتش نشان (استاندارد BS انگلستان) مبتنی بر نرخ ثابت تعویض هوا نیست، بلکه بر اساس این است که آیا می‌تواند میدان دید بالایی در حین آتش سوزی ایجاد کند یا خیر، میزان تخلیه هوا در شرایط اضطراری مناسب میباشد یا خیر، نقاط مرده با تهویه مناسب تحت پوشش قرار گرفته است یا خیر.


مقاله پیشنهادی: دو فلسفه عملی سیستم های تخلیه هوای پارکینگ پس از آتش سوزی


معرفی سیستم جت فن


معرفی سیستم جت فن


برخلاف سیستم های کانالی سنتی، سیستم فن تراست نیاز به کانال کشی را از بین می برد و با یک چیدمان مناسب از جت فن ها هوای تازه تزریق شده به پارکینگ را به سمت محل تخلیه هدایت می‌کند به صورتیکه تمام فضای پارکینگ را تخت پوشش قرار داده و تهویه مناسبی در پارکینگ ایجاد کند.


هوای تامین شده برای چنین سیستمی را می توان به روش های مختلفی از جمله از طریق رمپ های ورودی یا خروجی وسیله نقلیه، منافذ هوای تازه (شبکه ها) و یا با استفاده از وسایل مکانیکی مانند فن های تامین هوا تحویل داد.


این سیستم‌ها نه تنها برای کنترل آلودگی، پاکسازی دود، و کنترل دود در همه پارکینگ‌ها به جز کوچک‌ترین پارکینگ‌ها مؤثرتر از سیستم‌های کانالی سنتی هستند، بلکه باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی، صرفه‌جویی در فضا و در صورت بروز آتش‌سوزی می‌شوند. از آسیب کمتر دود، مهار بهتر دود اطمینان حاصل کنید و اجازه دهید پارک خودرو سریعتر به کار گرفته شود.


شما عزیزان میتوانید برای تهیه سیستم تخلیه دود به مجموعه هواران مراجعه فرمایید.


 

تگ ها :
راهنمای سیستم تهویه پارکینگ: مزایا و معایب، استفاده از طراحی پیشرفته و قوانین مدیریت دود
راهنمایی برای سیستم تهویه پارکینگ، قسمت 1
اشتراک گذاری :
نظرات

سؤالات متداول

کندانسور بخشی از سیکل تبرید می ‌باشد که وظیفه اصلی اش تبدیل مبرد از گاز به مایع است. کندانسور با نام چگالنده نیز شناخته می ‌شود. در هنگام تبرید، کندانسور گرما را از مبرد می گیرد و به محیط اطراف منتقل می کند.
کندانسور ها از نظر بهره ‌وری، کاربرد و همچنین در انواع سیستم ‌های سرد کننده به ۳ دسته تقسیم می ‌شوند که شامل: ۱- کندانسور هوایی یا هوا خنک، ۲- کندانسور آبی یا آب‌ خنک و ۳- کندانسور تبخیری می باشد